Bucurie mare pentru fanii FC Argeş. Echipa din Trivale s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României

S-a ajuns la lovituri de la 11 metri în meciul dintre FC Argeş şi FC Botoşani, meci care contează pentru calificarea în următoarea etapă a Cupei României.

Portarul echipei argeşene a fost la înălţime,apărând două penaltiuri.

Elevii lui Andrei Prepeliță și Mihăiță Ianovschi au învins-o pe FC Botoșani, ocupanta locului secund în Casa Liga 1, cu scorul de 4-2,dupa executarea loviturilor de pedeapsă.

Scorul a fost 0-0 după cele 90 de minute de joc și după cele două reprize din prelungiri. Conform regulamentului, s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.

Flavius Croitoru, portarul echipei FC Argeș, a aparat două penaltiuri, iar argeșenii nu au ratat nicio lovitura de la 11 metri.